Σφάλμα
  • JFolder: :files: Η διαδρομή δεν καταλήγει σε φάκελο. Διαδρομή: /wwwVIP2/pde/amaked-thrak/pdeamthr/public_html/images/foto2017/2
Ειδοποίηση
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/foto2017/2

Τη Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017, ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης κ. Παναγιώτης Κεραμάρης συναντήθηκε με το Δήμαρχο Διδυμοτείχου κ. Παρασκευά Πατσουρίδη και το Δήμαρχο Ορεστιάδας κ. Βασίλη Μαυρίδη και αντάλλαξαν απόψεις για ζητήματα που αφορούν στην εκπαίδευση. Ιδιαίτερα συζητήθηκαν οι ανάγκες ένταξης νέων σχολικών μονάδων στο πρόγραμμα ΕΣΠΑ, στο οποίο έχει ήδη ενταχθεί το 4ο Νηπιαγωγείο Ορεστιάδας.
Το απόγευμα της ίδιας ημέρας, ο Περιφερειακός Διευθυντής απηύθυνε χαιρετισμό και παρακολούθησε την ενημερωτική εκδήλωση της Ένωσης Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Διδυμοτείχου και Περιφέρειας, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Θέατρο Διδυμοτείχου με θέμα «Η ασφαλής πλοήγηση στο Διαδίκτυο», με ομιλητές ανώτατους αξιωματικούς της Ελληνικής Αστυνομίας (ΕΛΑΣ) από τη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και συμμετέχοντες γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς.

{gallery}foto2017/2{/gallery}